Ogólnopolski projekt "Wstań i Jedź" | Łukasz Krasoń

„Cudownie byłoby inspirować ludzi w całej Polsce, a do tego świetnie się bawić i przełamywać swoje i innych bariery”. Ta myśl była początkiem cudownego projektu jaki zrealizowaliśmy w 2013 roku, projektu Wstań i Jedź.  Nazwa nie była przypadkowa. Słowo „wstań” miało oznaczać zainspiruj się, poznaj moją i Gosi historię oraz uwierz, że niemożliwe jest osiągalne. Wreszcie słowo „jedź” czyli zrób pierwszy krok, pokaż samemu sobie że dasz radę.

Aby zrealizować nasze cele wytyczyliśmy trasę, baaardzo długą trasę, w sumie 2500km. Wzięliśmy kalendarz i usadowiliśmy nasze ambitne plany w czasie: start 8 czerwca 2013 roku, wielki finał 21 lipca 2013 roku. W ciągu tych 44 dni zaplanowaliśmy 14 spotkań (nazwaliśmy je „Opowieści Inspirującej Treści”) w 14 różnych miastach. Kolejno Wrocław, Opole, Częstochowa, Katowice, Kraków, Rzeszów, Lublin, Warszawa, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk, Szczecin, Poznań. Było intensywnie, a fakt że dystanse pomiędzy poszczególnymi miastami pokonywaliśmy na rowerach podnosił jeszcze bardziej skale trudności.

A trudności było bardzo wiele, sama organizacja takiego przedsięwzięcia to wielki wyczyn. Trasa również wymagała wysiłku i zaangażowania. Wiele barier fizycznych i mentalnych zostało pokonanych, a każda kropla potu wylana na asfalt była przypieczętowaniem walki z samym sobą. Zawsze powtarzam za Walt’em Disney’em „Jeśli możesz to zamarzyć, to możesz i stworzyć”, zrobiliśmy to!

Cały projekt nie zostałby zrealizowany gdyby nie ludzie, gdyby nie nasza piątka przyjaciół z drużyny: Justyna Wierzbicka, Aneta Skórnicka, Artur Zdzierżyński, Kapcer Górski, Adam Zarzycki. Co przeżyliśmy oraz nauczyliśmy się o sobie i świecie wystarczyłoby na nie jedną książkę.  Cudowni ludzie otaczali nas wszędzie, w każdym z 14 miast mieliśmy koordynatorów i osoby wspierające, ludzie spontanicznie dołączający na trasie. Dziękuję.

Przez 44 dni poprzez naszych patronów, w tym RMF FM, media społecznościowe oraz lokalne setki osób wysłuchało „Opowieści Inspirującej Treści” i jeszcze więcej podróżowało na rowerach razem z nami.

Społeczność, która zrodziła się przy Wstań i Jedź istnieje do dzisiaj i chociaż projekt został zawieszony (być może w roku 2016 znowu wystartujemy) to siła wspólnych ideałów jest wielka.

Wiem, że słowa nie oddadzą w pełni naszej radości i satysfakcji ale może zrobią to zdjęcia 🙂

Gosia i Łukasz na GoWerze

Gosia i Łukasz na GoWerze

z ludźmi w Katowicach

z ludźmi w Katowicach

gdzieś we wschodniej Polsce z ekipą

gdzieś we wschodniej Polsce z ekipą

wjazd do Rzeszowa

wjazd do Rzeszowa

pełne skupienie

pełne skupienie

na Rynku w Częstochowie

na Rynku w Częstochowie

pokonywanie trudności

pokonywanie trudności

wjazd do Warszawy ze Spartanami

wjazd do Warszawy ze Spartanami

praca zespołowa

praca zespołowa